Categorized | Humor og digresjon

Quart festivalen solgt

Den populære quart festivalen ble begjært konkurs i juli i år, og konkursboet ble da lagt ut for salg. Arild Buli, tidligere investor i festivalen fikk tilslaget på konkursboet og proklamerte at festivalen i fremtiden skal bli større enn den noengang tidligere har vært.

Quartfestivalen gikk konkurs på grunn av svikt i billettsalget og overskridelser av kostnadsbudsjettet. Arid Buli fikk tilslaget på 400.00 for festivalen. I denne prisen er det da inkludert alt fra inventar, navnerettigheter, telefonnumre og nettadresser til kabler, gjerder, barddisker osv.

Quart festivalen har med ny eier også fått ny eierform. Tidligere var quart festivalen drevet som stiftelse, mens den nå har blitt omdannet til et A/S. Det vil også i fremtiden bli satset på flere ting som merchandise og eget sponsorsalg, noe som tidligere var satt bort til eksterne firma.

Kilde : DB



Skriv en kommentar