Taper 27,6 mill på bygging av villa

18 mar, 2009 0 kommentarer av

villa

Styreleder Asger Jensby i IT Factory risikerer nå å måtte selge luksusvillaen på Kongsvinger til en tredjedel av byggeprisen etter konkursen i IT Factory, melder VG.

Ifølge avisen forventer megler Ole-Ivar Bjørkamo i Poppe & Co eiendomsmegling at det i løpet av få dager vil foreligge et bud på i størrelsesorden 15 millioner kroner på den 1027 kvadratmeter store villaen, som kostet 42,6 millioner å bygge.

- At jeg vil gå på et tap er helt klart. Med det markedet vi har nå, får jeg ikke igjen prisen det kostet å bygge huset, sier Jensby.

Finans og aksjer

Litt om forfatter

Carlos er gjennomsnittlig intressert i sin økonomi, men liker godt å skrive om gode tips og tricks som kan komme andre til nytte. Her på NorskForbrukerFinans vil du nok komme til å finne en god del nyttige artikler. Send gjerne inn en godt skrevet artikkel selv også.
0 respons to “Taper 27,6 mill pÃ¥ bygging av villa”

Skriv kommentar